HISTORIA MOTOFIESTY - skąd wziął się pomysł organizacji wycieczek motocyklowych?

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, co może wyniknąć z przypadkowego spotkania dealera motocykli Yamaha oraz administratora wynajmu domów wakacyjnych w Hiszpanii, to odpowiedź brzmi: firma prowadzona z pasją i zaangażowaniem.

Podczas tego przypadkowego spotkania zaświtała nam w głowie myśl, żeby organizować wyprawy motocyklowe. Na początku brzmiało to jak kompletne szaleństwo. Byliśmy w biznesie motocyklowym od 1995 roku, jednak wejście do branży turystyki motocyklowej było dla nas wyzwaniem. Wykonalną, choć obarczoną ryzykiem przygodą.
Nie mogliśmy odpuścić i już w 2015 roku gościliśmy pierwszych uczestników Motofiesty w domu w niewielkim malowniczym nadmorskim kurorcie, Morairze. Organizowaliśmy najlepsze motocyklowe wyjazdy, kierując się hasłem „najwyższa jakość w rozsądnej cenie”. Realizowaliśmy wyprawy od A do Z, dając naszym gościom komfort i wygodę podróżowania bez zmartwień. Wy wsiadacie do samolotu myśląc o bajecznym urlopie, a my zapewniamy Wam zakwaterowanie, posiłki, transfery, plan wyjazdu, transport motocykl oraz ich idealny stan techniczny. Ośmielamy się mówić, że jakość, którą oferujemy oraz jej stosunek do ceny sprawiają, że nasza oferta jest najatrakcyjniejsza na rynku. W końcu bazujemy na doświadczeniu i znajomości odwiedzanych przez nas miejsc – wierzcie lub nie, ale znamy każdy kamień w promieniu 250 km od bazy w Calpe.

Z czasem zaczęliśmy przyjmować co raz więcej gości chętnych na odpoczynek na Półwyspie Iberyjskim, dlatego tak jak powiększająca się rodzina musieliśmy znaleźć nowe większe lokum. Wkrótce z udostępniania pokoi w domach przeszliśmy do ulokowania naszej bazy w hotelu, z czego korzystamy do dzisiaj. Wraz z pozyskiwaniem doświadczenia, poszerzaliśmy naszą ofertę, a wprowadzenie nowych destynacji wycieczek motocyklowych to była kwestia czasu. Dzięki temu, oprócz motocyklowych urlopów stanowiących fundament działalności naszej firmy, możecie wybierać również wyjazdy objazdowe po południowej Hiszpanii, formę offroad, czy wybierać wycieczki do innych krajów, takich jak Kolumbia czy Islandia. Nie musicie się martwić, że drobnostki popsują Wasz urlop – oferujemy elastyczne formy wyjazdu i bazując na waszych sugestiach oraz czynnikach zewnętrznych, zmodyfikujemy pierwotne założenia. Zorganizujemy też zindywidualizowane wyjazdy spoza oferty dla grup powyżej 7 motocyklistów.

W sezonie 2021/2022 ponownie jak co roku odświeżyliśmy naszą flotę – obecnie operujemy 19 motocyklami, z czego 11 jest do użytku szosowego w Hiszpanii. Są to Tracer7, Tracer9 oraz Tracer9 GT. Każdy z nich ma nie więcej niż 8 miesięcy, dlatego uczestnicy w praktyce jeżdżą na nowych motocyklach z niewielkimi przebiegami. Kolejnych 8 kupiliśmy w sezonie 2020 do cieszącego się rosnącą popularnością, użytku offroadowego. 

Nasze wyjazdy są organizowane przez motocyklistów dla motocyklistów. Bez tranzytów, czy szybkich przejazdów autostradami. Planujemy każdy kilometr tak, by dostarczał naszym gościom jak najwięcej wrażeń, uśmiechu, frajdy oraz by pozwolił Wam na obcowanie z najbardziej atrakcyjnymi zakątkami danego regionu.
Jeśli jednak myślicie, że na tym koniec – mylicie się. Będziemy się rozwijać, by każdy mógł znaleźć wymarzoną ofertę dla siebie, by każdy mógł dołączyć do rodziny Motofiesty.

Jesteśmy legalnie działającą agencją turystyczną.
POTWIERDZENIE WPISU DO REJESTRU AGENCJI TURYSTYCZNYCH

Zatem jeszcze raz, dlaczego jesteśmy tak wyjątkową firmą?

  • Wszystkie nasze motocykle mają nie więcej niż 8 miesięcy, dlatego będziecie mieli okazje jechać praktycznie nowymi maszynami, z niewielkim przebiegiem.
  • Jesteśmy w branży turystycznej od 2015 roku, jednak zajmujemy się biznesem motocyklowym od roku 1995.
  • Nasza flota składa się w tym sezonie z 19 motocykli, zarówno szosowych jak i terenowych.
  • Przygotowany przez nas plan Hiszpańskiej Motofiesty jest elastyczny – nie straszna nam zmiana pogody, czy wpływ innych czynników zewnętrznych. Jeśli tylko będziecie mieli jakieś sugestie – uwzględnimy je i zmodyfikujemy podstawowe założenia. W końcu organizujemy te wyjazdy dla Was.
  • Zorganizujemy zindywidualizowane wyjazdy spoza oferty dla grup powyżej 7 motocyklistów.
  • Nasz zespół składa się z motocyklistów, dlatego wiemy czego możecie oczekiwać. Nie doszukacie się w planie wyjazdu przejazdów autostradami, czy tranzytów- dołożymy wszelkich starań, by podróż obfitowała w uśmiech, wrażenia i obcowanie z malowniczymi zakątkami danego regionu.

Sprawdź opinie naszych klientów

Ekipa Motofiesty

Damian Dymowski
1DD

Jeden ze współzałożycieli Motofiesty, ogarnia ją organizacyjnie i logistycznie. Jest motocyklistą już od 24 lat. Ciekawy świata, ciężko mu usiedzieć na miejscu, według niego w podróży ważniejsza od celu jest droga sama w sobie. Kocha się ścigać i motocyklowy offroad, gdzie udziela się także jako instruktor.

Krzysztof Dymowski
4KD

Pomysłodawca i współtwórca Motofiesty. Człowiek ze zdecydowanie największym doświadczeniem w biznesie. Od 20 lat związany z marką Yamaha, obecnie najdłużej istniejący dealer tej marki w Polsce. Nasz mentor i ojciec sukcesu!

Katarzyna Potrykus
3KP

Prywatnie związana z Tomkiem, jest dla niego wsparciem, także tym logistycznym. Dba o harmonię i domową atmosferę wśród naszych gości. Co może okazać się ważne dla Pań uczestniczących w Motofieście – Kasia jest specjalistką od paznokci 😉

Tomasz Trautman
2TT

Tomek to motocyklowy przewodnik i hiszpański rezydent. Współtworzy Motofiestę od samego początku jej istnienia. Z motocyklizmem związany od ponad 30 lat. Nasi goście twierdzą, że to serce i dusza Motofiesty. Prywatnie zakręcony na punkcie turystyki i poznawania świata oraz na punkcie Kasi. Fan Ptasiego Mleczka i Yamahy 🙂

Andrzej Krymow
5AK

Reprezentant Motofiesty w Kolumbii.  Z wykształcenia urbanista, a z zamiłowania podróżnik i motocyklista. W styczniu 2014 wyruszył samotnie do Australii, skąd po 6 miesiącach podjął dalszy podbój świata. Od tamtej pory jest w nieustannym ruchu, co chwilę zmieniając kontynenty. Doświadczenie w prowadzeniu wypraw motocyklowych zdobywał m. in. w Chile, Argentynie, Boliwii, Kirgistanie czy Maroku. Ze wszystkich miejsc na świecie swój dom odnalazł w Kolumbii, gdzie od 2016 spędza europejskie zimy. Gdy nie jeździ na motocyklu spotkać go można pod żaglami na wodach Morza Śródziemnego, gdzie w czasie europejskiego lata prowadzi wyprawy żeglarskie lub eskapady nurkowe.

Andrzej Pietrzak
6AP

Andrzej jest naszym przedstawicielem na rynku skandynawskim. Podróżnik, pisarz, wolontariusz. Poprawny, zdeklarowany marzyciel. Obywatel świata. W swoich podróżach nauczony wytrwałości w działaniu, aby zdobywać to co nieuchwytne za horyzontem.

Michał Rogaski
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mechanik, który już od 2000 roku pracuje przy motocyklach Yamaha. Troszczy się o perfekcyjny stan techniczny naszych motocykli. Uwielbia podróżować, zachwycać się przyrodą i dobrze przemyślanymi inżynieryjnie rozwiązaniami. Robi też piękne zdjęcia!